N.G. Çernişevski adına Saratov Milli Tədqiqat Universitetinin saytında “Riyaziyyat və mexanikanın müasir problemləri” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans haqqında məlumat verilib:
“AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu tərəfindən təşkil olunmuş “Riyaziyyat və Mexanikanın müasir problemləri” adlı beynəlxalq elmi konfrans 2017-ci ilin dekabr ayında keçirilib.
Forum azərbaycanlı riyaziyyatçı, riyazi analiz və funksiyalar nəzəriyyəsi sahəsində tanınmış mütəxəssis, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının akademiki Akif Hacıyevin 80 illiyinə həsr olunmuşdur. Riyaziyyatçı Akif Cəfər oğlu və onun işləri saratov riyaziyyatçılarınaa yaxşı tanış idi, çünki o, Saratov Dövlət Universitetinin mexanika-riyaziyyat fakültəsi tərəfindən həyata keçirilən qış məktəblərinin işində funksiyalar nəzəriyyəsi üzrə dəfələrlə iştirak edib və öz əsərlərini Saratov Universitetinin nəşrlərində dərc etmişdir.”
Daha ətraflı linkdə:
https://www.sgu.ru/news/2018-01-12/professor-v-i-igoshin-uchastnik-mezhdunarodnoy
© Bütün hüquqlar qorunur. Xəbərlərdən istifadə edərkən www.imm.az saytına istinad zəruridir.